Brkati studeni (Movember) – Mjesec muškog zdravlja


Pozivamo sve sugrađanke i sugrađane da nam se priključe u obilježavanju Movembera- brkatog studenog u subotu 9.11.2019. ispred zgrade Gradskog muzeja u Požegi, od 9 – 11 sati, gdje će se održati prigodna javnozdravstvena akcija.

Ove se godine šesti put u našoj županiji u organizaciji Zavoda za javno zdravstvo Požeško- slavonske županije i Županijske liga protiv raka obilježava Brkati studeni-Movember (od engl. Moustache + November), mjesec muškog zdravlja. Ova je javnozdravstvena akcija započeta prije više od 15 godina u Australiji kada je 30 muškaraca odlučilo pustiti brkove kako bi prikupili sredstva za borbu protiv raka prostate i depresije kod muškaraca. Danas je na mjestu skupine entuzijasta ozbiljna fondacija koja je proglašena jednom od 100 najutjecajnijih nevladinih organizacija. Kao podršku muškom zdravlju pozvani su svi muškarci puštati brkove, te svi na hodanje (https://ex.movember.com/)

Ciljevi Movembera su:

 1. Informiranje i edukacija stanovništva o raku prostate i raku testisa, te o važnosti brige za mentalno zdravlje muškaraca
 2. Prikupljanje sredstava za potporu istraživanju, liječenju i skrbi za oboljele
 3.  Očuvanje mentalnog zdravlja, rano otkrivanje poremećaja i borba protiv diskriminacije muškaraca oboljelih od mentalnih poremećaja te prevencija suicida.

Muškarci u našoj županiji žive 5 godina kraće od žena! Promijenimo to!

movember_2019_web

Other news

 • Procjena rizika i kontrola parametara kućne vodoopskrbne mreže

  Procjena rizika i kontrola parametara kućne vodoopskrbne mreže

  Procjena rizika i kontrola parametara kućne vodoopskrbne mreže (Legionella i olovo) Sukladno odredbama Zakona o vodi za ljudsku potrošnju (NN 30/23) te Pravilnika o kontroli parametara kućne vodoopskrbne mreže potrošača i drugih sustava od javnozdravstvenog značaja te planu i programu edukacije svih dionika (NN 43/2024), prioritetni objekti i drugi sustavi od javnozdravstvenog značaja mogu se […]

 • Odluka o odabiru kandidata za zasnivanje radnog odnosa na mjesto SANITARNOG INŽENJERA

  Odluka o odabiru kandidata za zasnivanje radnog odnosa na mjesto SANITARNOG INŽENJERA

  Klikom na link u nastavku teksta možete vidjeti odluku o odabiru kandidata za zasnivanje radnog odnosa na mjesto SANITARNOG INŽENJERA Odluka o odabiru kandidata za zasnivanje radnog odnosa na mjesto SANITARNOG INŽENJERA

 • Obavijest o neispravnosti vode

  Obavijest o neispravnosti vode

  OBAVIJEST O ODSTUPANJU OD PARAMETARA ZA PROVJERU SUKLADNOSTI U MONITORINGU VODE ZA LJUDSKU POTROŠNJU LOKALNIH VODOVODA U svrhu provođenja monitoring A dana 18.03.2024. izvršeno je uzorkovanje vode za ljudsku potrošnju od strane djelatnika Službe za zdravstvenu ekologiju, ZJZ Požeško- slavonske županije iz lokalne vodoopskrbe naselja Poljanska (općina Velika) te naselja Bešinci, Doljanovci i Podgorja (općina […]